Dywany

 

Dywany towarzyszą człowiekowi od zamierzchłych czasów. Tkano je już w starożytności i doceniano zarówno ich codzienną przydatność w ochronie przed chłodem podłoża, jak i ich walor dekoracyjny. Dywany były niezwykle wartościowym darem – otrzymywali je królowie i inni możni, przekazywano je w posagu pannom na wydaniu, zdobiły pałace i dwory największych dostojników świeckich i kościelnych. Ze szczególnej miłości do sztuki tkackiej słynął król Zygmunt August, któremu Wawel zawdzięcza bogatą i niezwykle wartościowa kolekcję arrasów, kobierców i dywanów. Na świecie najbardziej znane są jedne z najstarszych dywanów - perskie, tureckie i chińskie. Do teraz zachwycają swoim wzornictwem, kolorystyką i jakością wykonania. To one wciąż inspirują projektantów i twórców dodatków wnętrzarskich.

 

Mimo zmieniających się trendów w modzie i aranżacji, wnętrza, w których znajdują się dywany, sprawiają wrażenie bardziej przytulnych i domowych niż te, w których podłogi – czy to drewniane, czy to z terakoty – nie są niczym zasłonięte. Odpowiednio dobrane dywany potrafią ocieplić zimne i surowe wnętrze nie zaburzając całościowej koncepcji architektonicznej. Dzięki nim stopy mają szansę stąpać po miękkich powierzchniach. Dywany doskonale komponują się z aranżacjami w stylu vintage oraz wnętrzami rustykalnymi i neoklasycznymi. Świetnie pasują do sypialni, pokoju dziecka czy do pokoju wypoczynkowego. Nie sposób nie docenić walorów dekoracyjnych dywanu. Bez względu na to, czy mają być jedynie jednolitym, ostrym lub spokojnym akcentem kolorystycznym, czy wielobarwnym i radosnym splotem wzorów i figur, dodają pomieszczeniu charakteru i swoistości.

 

Chemex oferuje duży wybór różnego typu dywanów w wielu rozmiarach, wariantach kolorystycznych oraz o bogatym wzornictwie.

 

Aktualności - dobre porady
Katalog produktów
na rok 2016/2017
Pokaż katalog


Dywany
Chodniki
Wykładziny
Wycieraczki