Wytrzymałe dywany i wykładziny do domu

2014-03-05

Do pomieszczeń takich jak korytarze, także na schody, trzeba wybierać zawsze wykładziny i dywany oraz chodniki wyróżniające się wyższą wytrzymałością. We wszystkich pomieszczeniach mocno eksploatowanych na tekstyliach znaki zużycia pojawiają się szybciej, dlatego żeby wyglądały one dłużej jak nowe, warto dobrać te najlepsze.

 

Jakie będą najbardziej odporne?

Należy dobierać głównie produkty wyróżniające się gęstym runem – im większa liczba pętelek oraz waga dywanu lub wykładziny, tym również będą one bardziej wytrzymałe i posłużą dłużej. Najlepszym wyborem będą wykładziny i dywany wykonane z włókien sztucznych – poliamidowe i poliestrowe, ponieważ są one najmocniejsze , odporne na ścieranie i jednocześnie łatwe do czyszczenia. Produkty z wełny czy sizalu wprawdzie wyglądają efektownie, są wytrzymałe, ale niestety są trudniejsze w czyszczeniu i zdecydowanie droższe, dlatego lepszym wyborem będzie zakupienie tych z włókien sztucznych. Także najlepiej wybierać dywany i wykładziny z runem niskim – wtedy brud można zawsze łatwo usunąć.

 

Jak czyścić dywany i wykładziny?

Aby wykładziny i dywany zawsze prezentowały się świetnie, warto pamiętać o ich regularnym czyszczeniu. Częste odkurzanie jest bardzo ważne, także wszystkie większe zabrudzenia warto usuwać od razu. W razie potrzeby warto skorzystać z profesjonalnych usług prania dywanów i wykładzin.

 

Dlatego do każdego pomieszczenia używanego często warto dobrać bardziej wytrzymałe dywany i wykładziny, które będą wtedy służyły znacznie dłużej i jednocześnie stale świetnie się prezentowały.

Aktualności - dobre porady
Katalog produktów
na rok 2016/2017
Pokaż katalog


Dywany
Chodniki
Wykładziny
Wycieraczki